Osłonki na doniczki - sklep

Osłonki ceramiczne

Witamy w naszym dziale poświęconym osłonkom na doniczki. Znajdziesz tutaj osłonki ceramiczne w różnych kolorach, kształtach czy wzorach. Jeśli interesujesz się ogrodnictwem lub Twoją pasją są rośliny domowe, na pewno wybierzesz tu coś dla siebie. Przed dokonaniem wyboru, należy pamiętać, że w osłonkach nie ma odpływu, czyli systemu dziurek w dnie, aby nadmiar wody mógł swobodnie wypłynąć.

Rośliny potrzebują drenażu, dlatego nie należy wkładać go bezpośrednio do osłonki bez doniczki. Zadanie jakie ma pełnić osłonka, to wyłącznie ozdoba, a nie docelowe miejsce na kwiat. Włożenie rośliny bezpośrednio do osłonki może spowodować jej uszkodzenie przez brak miejsca na odpływ wody, wówczas system korzeniowy może ulec całkowitemu zgniciu, a na pewno zależy Ci na tym, aby roślina żyła długo i cieszyła oko.

W osiągnięciu tego celu z pewnością pomogą Ci nasze osłonki ceramiczne, które idealnie ozdobią Twoje pomieszczenie, a jednocześnie będą doskonałą ochroną dla Twoich roślin. Piękna i trwała osłonka to klucz do ogrodniczego sukcesu. Jeśli szukasz doskonałego produktu, znajdziesz go właśnie u nas – w sklepie z osłonkami ceramicznymi.

 

Jeśli chcesz, aby Twoja roślina cieszyła się dobrym zdrowiem, to koniecznie przygotuj się do tego, aby osłonka była większych rozmiarów niż doniczka, do której wstawisz roślinę. Oczywiście zapewne zastanawiasz się, czy nie można tego ułatwić, ale z drugiej strony zakładamy, że dla Ciebie, podobnie jak dla nas, liczy się to, aby roślina w swoim nowym mieszkaniu po prostu czuła się dobrze. Nie jest tajemnicą, że dla jej prawidłowego wzrostu sama doniczka nie wystarczy. Oczywiście musi mieć zapewnione także inne warunki, odpowiednie dla swoich wymagań, jednak nawet jeśli zapewnimy jej optymalną ilość światła, to możesz nam wierzyć, bez odpowiedniego drenażu nie będzie się ona rozwijać tak jak można by było oczekiwać. W oparciu o naszą wiedzę i doświadczenie, roślina umieszczona bezpośrednio w osłonce szybko obumiera. Jej system korzeniowy gnije lub wręcz gotuje się, jeśli na dnie znajduje się duża ilość wody, a całość jest umieszczona w bardzo nasłonecznionym miejscu. Możemy uniknąć tej sytuacji jeśli wybieramy osłonki ceramiczne o większych rozmiarach, niż nasza doniczka i umieszczamy roślinę wraz z nią w osłonce. Wiadomym jest, że wówczas doniczka nie będzie pełnić roli innej niż tylko jako pojemnik, do którego wstawimy roślinę, za to osłonka ceramiczna przyjmie rolę pięknej ozdoby, która ucieszy oko każdego miłośnika roślin.

 

Zobacz wszystkie osłonki w naszym >SKLEPIE<.

 

Osłonki ceramiczne tworzone z pasją!

Lots of Pots to sklep, który powstał z naszej pasji i ogromnego zainteresowania światem roślin. Dzięki temu, możemy dziś dzielić się nie tylko swoim doświadczeniem, ale przede wszystkim produktami, które zdecydowaliśmy się dla Was prezentować. Osłonki ceramiczne, które tutaj oferujemy są wykonywane ręcznie, czasem zdarzy się więc tak, że będą się one delikatnie różnić (+/- 5%). Skupiamy się również na tym, aby oferowane przez nas produkty były wyjątkowe i niepowtarzalne, dlatego wyselekcjonowaliśmy dla was takie osłonki, które są w zgodzie z naszym stylem, ale jednocześnie mogą uzupełniać wnętrza nawet najbardziej wymagających klientów. Co jest ogromnym plusem tego typu produktu, to możliwość częstej zmiany. O ile wymiana doniczki stanowić może drobny kłopot i wymaga dodatkowych działań, często związanych także z ogólnym bałaganem i sprzątaniem po wymianie ziemi, to wymiana osłonki zdaje się być bardzo prosta. Największą trudnością może być w tym wypadku zdecydowanie się na nowy wzór lub kolor, ponieważ wstawienie rośliny do nowej osłonki to już w zasadzie końcowy etap. Zachęcamy zatem do zapoznania się z ofertą sklepu Lots of Pots, jesteśmy przekonani, że osłonki, które oferujemy spełnią Wasze oczekiwania. Zebraliśmy bowiem w katalogu wiele różnorodnych wzorów, rozmiarów i kolorów, aby zaproponować Wam pewną różnorodność. Znajdziecie tu głównie osłonki ceramiczne. Dlaczego? Dbamy o środowisko, liczymy się z nim i chcemy działać w zgodzie z naturą, dlatego też wolimy oferować w naszym katalogu wyroby z naturalnych materiałów. Co więcej, jesteśmy zdania, że ceramiczne osłonki zarówno kolorowe, jak i jednobarwne potrafią ozdobić każdą przestrzeń.

Osłonki ceramiczne - nasze porady

Jeśli zależy Ci na tym, aby wnętrze, balkon lub taras ozdabiały piękne i zdrowe rośliny, skorzystaj z naszych podpowiedzi. Używaj osłonki jedynie zgodnie z jej przeznaczeniem, wybierz rozmiar większy niż wewnętrzna doniczka i podziwiaj swoje rośliny. Dzięki odpowiednim warunkom kwiaty naprawdę szybko się odwdzięczą nie tylko piękną barwą, ale i też zadowalającymi rozmiarami. Dlatego też, jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z uprawą roślin doniczkowych, warto jest zapoznać się z kilkoma naszymi wskazówkami. Chętnie dzielimy się wiedzą, gdyż podobnie jak Tobie, również i nam zależy na tym, aby nasze otoczenie było przytulne i cieszące oko. 

Jesteśmy również miłośnikami zwierząt. Chcemy, aby były one szczęśliwe i zdrowe, dlatego uruchomiliśmy mały kącik z poradami roślinnymi dla opiekunów zwierząt domowych. Rośliny zawierają w sobie często związki chemiczne, które mogą być groźne dla naszych czworonogów, dlatego warto skorzystać z naszych wskazówek, w których dzielimy się sprawdzoną przez nas wiedzą w kwestii roślin przyjaznych zwierzakom. Jest to bardzo istotna sprawa, często bagatelizowana przez miłośników roślin i zwierząt, ponieważ często zdrowie naszych pupili zależy od tego, czy „przypadkiem” nie zje lub nie otrze się o piękną, lecz niebezpieczną roślinkę na naszym parapecie.


Czy osłonka musi rosnąć wraz z rośliną?

Jak najbardziej, rozmiar osłonki powinien być wymieniany jednocześnie z wymianą doniczki docelowej. Jeśli nasza roślina rozrasta się, system korzeniowy potrzebuje więcej miejsca, to naturalnie musimy wymienić jej całe najbliższe środowisko, aby zapewnić jej optymalne warunki do dalszego rozwoju. W naszym sklepie znajdziesz więc osłonki różnych rozmiarów właśnie dlatego, aby móc dostosować je do swoich potrzeb. Możemy zapewnić, że katalog naszych produktów będzie stale rozwijany, dlatego też zachęcamy do zapoznania się z aktualną ofertą, ale również śledzenia nas na bieżąco.

Shopping Cart