Nasza oferta - doniczki

Doniczki - sklep

Lots of Pots to sklep z doniczkami, których zadaniem jest nie tylko spełnienie podstawowej funkcji. Nasze doniczki dzięki swojemu design’owi z powodzeniem mogą służyć również jako ozdoba wnętrza przez co nadadzą mu wyjątkowego charakteru. Jeśli zatem podobnie jak my, lubicie przyjemne i klimatyczne otoczenie wypełnione roślinami, to z pewnością znajdziecie tutaj coś dla siebie.

Dlaczego warto zapoznać się z naszą ofertą? Doniczki które tutaj prezentujemy stworzone są z materiału przyjaznego roślinom oraz posiadają system odprowadzania wilgoci, dlatego też chętnie zaryzykujemy stwierdzeniem, że rośliny w naszych doniczkach czują się jak w domu i chętnie to udowodnimy.

Zachęcamy także do zapoznania się z produktami z Kolekcji Premium. Są to egzemplarze unikalne, dostępne w ograniczonej liczbie sztuk, charakteryzujące się wyjątkową jakością wykonania oraz nietuzinkowym wyglądem. Doniczki z kolekcji Premium nadadzą Twojemu pomieszczeniu niepowtarzalnego charakteru. Będą idealnym prezentem dla każdego miłośnika roślin doniczkowych.

Doniczki - Sklep
 

Zobacz wszystkie doniczki w naszym >SKLEPIE<.

 

Dlaczego wybór odpowiedniej doniczki jest tak ważny?

Doniczki - Sklep 1

Możecie nam uwierzyć, że każda roślina niezależnie od tego czy jest mniejszych czy też nieco większych rozmiarów, do prawidłowego wzrostu potrzebuje nie tylko światła, ale przede wszystkim dobrego nawadniania, o czym niekiedy można łatwo zapomnieć szczególnie, gdy po kilkugodzinnych zakupach wreszcie wracamy do domu i chcemy jak najszybciej ustawić naszych nowych zielonych ulubieńców na parapecie, stole lub kwietniku. 

Jeśli jednak chcemy, aby nasze wnętrza były ozdobione nie tylko pięknymi, ale przede wszystkim zdrowymi roślinami, warto jest zadbać kompleksowo o ich kondycję. I tutaj pierwszym krokiem powinien być wybór odpowiedniej doniczki w czym z pewnością pomoże nasz sklep.

Istotne jest również zadbanie o odpowiedni drenaż. Do tego właśnie służą otwory na dnie naszych doniczek. Niekiedy nie jesteśmy w stanie zauważyć pierwszych objawów choroby rośliny, natomiast gdy już zorientujemy się po np. kolorze jej liści, że prawdopodobnie coś jej dolega, jedynym ratunkiem może być dla niej natychmiastowe przesadzenie, wymiana ziemi i stworzenie nowych warunków do wzrostu z uniknięciem poprzednich błędów. Jesteśmy gotowi pomóc Ci w doborze odpowiedniej doniczki.

Doniczki - ich wpływ na rośliny

Nasz sklep oferuje doniczki, które nie tylko posiadają odpowiednie otwory w dnie dla lepszego odprowadzania nadmiaru wody, ale również pozwalają korzeniom oddychać. Zapewne zapytacie „w jaki sposób?” – już wyjaśniamy. 

Pierwszym przykładem będą doniczki wykonane z gliny, która jest naturalnym materiałem występującym w przyrodzie. Dzięki jego przepuszczalności rośliny mogą nie tylko oddychać, ale również oddawać wilgoć do jej ścianek. Jest to niezwykle korzystne dla całego systemu korzeniowego rośliny, gdyż woda nie zatrzymuje się na dnie pojemnika na dłużej, niż jest to konieczne. Nadmiar wody oddawany jest do otoczenia, czyli najczęściej pochłaniany jest właśnie przez ścianki doniczki, co zapobiega gniciu korzeni. System dziurek w dnie doniczki to dość znane i powszechne rozwiązanie. Otwory w naturalny sposób pozwalają na odprowadzenie wody do podstawki, a to dodatkowo zabezpiecza korzenie rośliny. Dla roślin, które bardzo lubią wilgoć donica gliniana może nie być najlepszym rozwiązaniem. Ścianki pochłaniając wodę i wyciągając ją z podłoża mogą nie przysłużyć się tego typu roślinie. W takim wypadku przed użyciem donicy, można włożyć ją do miski z wodą na co najmniej jeden dzień. Taki zabieg rozwiąże problem. 

Doniczki - Sklep 2

Doniczki ceramiczne

Doniczki - Sklep 3

Podobną funkcję pełnią również doniczki ceramiczne, jednak to, czym się wyróżniają to mówiąc krótko – inny design. Doniczki tego typu mogą prezentować zupełnie odmienny rodzaj wzornictwa, co może być szczególnie ważne dla tych z Was, którzy lubią nietuzinkowe wzory i kolory. Lots of Pots jako sklep z doniczkami stworzonymi z pasji posiada w swojej ofercie doniczki w całej palecie barw i rozmiarów od dużych donic, przez średnie, aż po małe. W zależności od tego, jakiego rodzaju rośliny posiadacie, warto jest dokładnie przeanalizować ich potrzeby i wymagania. Niektóre z roślin nie lubią bowiem zbyt dużych donic, wolą natomiast „aby rosły razem z nimi”. Jeśli dopiero zaczynacie przygodę z uprawianiem roślin, skorzystajcie też z naszych porad lub znajdźcie specjalistę i zapytajcie, jakich doniczek użyć do kwiatów, które już posiadacie. Być może już na samym początku unikniecie błędów, które mogą narazić waszą roślinę na szkodę. Prawidłowe dobranie miejsca w pomieszczeniu, aby zapewnić roślinie dostateczną ilość słońca to jak już wiecie jeden krok, natomiast odpowiednia doniczka i drenaż to kolejne ważne elementy konieczne do wzięcia pod uwagę. Pozostawienie rośliny w doniczce, która nie oddaje nadmiaru wody, to skazanie jej na powolne niszczenie. Wilgoć utrzymująca się na dnie zbyt długo ułatwia rozwój grzybów i owadów, które przyspieszają proces gnicia. 

Doniczki - nasza pasja

Sklep z doniczkami Lots of Pots powstał z naszej pasji. W każdą prezentowaną u nas doniczkę włożyliśmy nie tylko swoją pracę, ale niemal i serce, gdyż naszym zdaniem rośliny w otoczeniu są niezwykle potrzebne, nie tylko jako ozdoba, ale również jako część ekosystemu. Dlatego też chętnie dzielimy się naszą pasją prezentując w ofercie doniczki, które wyselekcjonowaliśmy z niezwykłą starannością. 

Jeśli więc interesuje Was wzornictwo niepowtarzalne, oryginalne i wyjątkowe, to w naszym sklepie znajdziecie doniczki idealnie spełniające Wasze oczekiwania. Stworzyliśmy bowiem miejsce, które oferuje nie tylko funkcjonalne donice, ale również atrakcyjne pod względem stylu. 

Ze względu na to, że większość produktów jest produkowana ręcznie, nie znajdziecie u nas dwóch identycznych doniczek – ich parametry zawsze będą się odrobinę różnić np. pod kątem wysokości, wzoru czy też koloru (+/- 5%).  W katalogu produktów znajduje się także Kolekcja Premium, która obejmuje doniczki o wyjątkowej jakości, dostępne w ograniczonej liczbie egzemplarzy. Zapoznaj się z ofertą naszego sklepu, a nie pożałujesz. U nas każda roślina domowa znajdzie odpowiednią dla siebie doniczkę. Czekamy na Twoje zamówienie.

Doniczki - Sklep 4
Shopping Cart